Sesja noworodkowa | Guga Studio | Opole Ozimek opolskie

Sesja noworodkowa

Jak się przygotować do sesji?

Sesje noworodkowe wykonuje się do ok 14-go dnia życia maluszka, jednak w praktyce najczęściej zjawiacie się między 5 a 14 dniem. Dziecko wtedy nie zauważa jeszcze zmiany otoczenia, dużo śpi, mniej się wybudza,pamięta wszystkie pozy z ostatnich 9 miesięcy, jakie spędziło w brzuszku mamy. a sama sesja nie jest dla niego męcząca.  Dlatego ważnym jest, aby rezerwować tego typu sesję w momencie, kiedy mama jest jeszcze w ciąży. Przekraczając czas 14 dni, dzieci stają się bardziej aktywne i sztywniejsze, bardziej wyczulone na dotyk i wrażliwsze na bodźce zewnętrzne (zatem trudniejsze dla fotografa).

 

Sesje wykonujemy w naszym studio w Ozimku przy ulicy Hutniczej 1a. Mamy tam odpowiednią temperaturę, oświetlenie oraz sprzęt. Sesje trwają zwykle od 3 do 4 godzin – to czas na fotografowanie, ale również czas na karmienie, przytulanie maluszka, usypianie i zdjęcia rodzinne. Nie ma pośpiechu – wszystko toczy się z rytmem noworodka i jego potrzebami. Prosimy też, aby w dniu sesji nie umawiać się na żadne wizyty z położną czy do lekarza, aby oszczędzić maluszkowi niepotrzebnych dodatkowych bodźców.

 

Na sesję należy zabrać ze sobą wszystkie rzeczy potrzebne by przetrwać z noworodkiem poza domem czyli pieluszki, ulubiony kocyk, pieluszkę tetrową. Warto też nakarmić maluszka przed wyjściem, a jeśli dziecko nie jest karmione naturalnie zabrać pokarm. Bardzo prosimy również o to, byście zabrali ze sobą smoczek, nawet jeśli na co dzień go nie używacie. W studio dostępne są ubranka dla noworodków, kocyki i owijki. W czasie sesji jest dość ciepło ze względu na maluszka, dlatego ważne abyście mieli na sobie jakieś luźne ubrania. Mamusie niech koniecznie zadbają o delikatny makijaż oraz o zadbane włosy, na tej sesji będą widoczne Wasze dłonie – zadbajcie o ich schludny wygląd.  Przygotujcie również dla wszystkich uczestników sesji komplet ubrań w białym/jasnym oraz czarnym/ciemnym kolorze, do ujęć rodzinnych. Jeśli w sesji będzie też uczestniczyć rodzeństwo maluszka dajcie nam znać wcześniej.

  • Black Facebook Icon
  • Black Pinterest Icon
  • Black Instagram Icon

© 2019 Studio Guga  / Ozimek, Opole, opolskie  |    tel. 785 772 462    |     info@studio-guga.pl